התקדמות במגעים לשליחת אסטרונאוט ישראלי לתחנת החלל הבין-לאומית

מידע

התקדמות במגעים לשליחת אסטרונאוט ישראלי לתחנת החלל הבין-לאומית

22/01/2014
במסגרת מפגשים של אנשי סוכנות החלל הישראלית במשרד המדע עם מקביליהם בסוכנויות החלל המובילות בעולם, שהתקיימו לפני מספר חודשים בסין, הותר כעת לפרסום כי חלה התקדמות במגעים לבחינת האפשרות לשיגור אסטרונאוט ישראלי לתחנת החלל הבין-לאומית.
במסגרת המפגשים, בין היתר עם ראשי סוכנויות החלל המובילות בעולם, נבחנו המשמעויות של השתתפות אסטרונאוט ישראלי בטיסות המאוישות לתחנת החלל הבין-לאומית. כיום, בכל אחד מרכבי השיגור המאוישים לתחנה קיימים רק שלושה מקומות לאסטרונאוטים. נאס"א, סוכנות החלל הרוסית, סוכנות החלל הסינית וסוכנות החלל האירופית רכשו את כל המקומות לשנתיים הקרובות. יש לזכור כי תהליך של איתור ואימון אסטרונאוט ישראלי חדש כרוך בלפחות שנתיים-שלוש של אימונים. לשליחת אסטרונאוט, איתור, אימונים ורכישת מקום ברכב החלל יש משמעויות תקציביות רבות.
המפגשים נערכו במסגרת כנס החלל העולמי שהתקיים השנה בסין. מדובר בכנס הגדול ביותר בתחום והוא מושך אליו מדי שנה יותר מ-3,000 מדענים, כל ראשי סוכנויות החלל בעולם משתתפים בו וכן אנשי תעשייה ואקדמיה בתחום החלל מרחבי העולם. הכינוס נמשך כשבוע ימים ומהווה כינוס הפסגה בתחום שבו דנים בין השאר בחידושים האחרונים, במגמות העולות ובמדיניות החלל ברמה הלאומית והבין-לאומית. לפני כשנה הוחלט בפדרציה הבין-לאומית לאסטרונאוטיקה (IAF) שישראל תארח את כינוס החלל העולמי בשנת 2015 בהובלת סוכנות החלל הישראלית שבמשרד המדע. ישראל גברה על מדינות אחרות.
 
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
שתף/שמורשתף/שמור