סוכנות החלל הישראלית

חלל

אודות סוכנות החלל הישראלית

​סוכנות החלל הישראלית, השייכת למשרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, ממונה על קידום ופיתוח החלל במדינת ישראל בתחום האזרחי. הסוכנות יוזמת ומבצעת פרויקטים בתחום החלל המבוססים על שיתופי פעולה בין-לאומיים של קהיליית החלל במוסדות האקדמאיים ובתעשיית החלל במדינת ישראל. 

 

בין מטרות סוכנות החלל הישראלית: לקדם מחקרי תשתית באקדמיה ובמכוני המחקר, לתמוך בפיתוח טכנולוגיות חלל חדשניות וייחודיות בתעשיות האוויריות, ליצור את העתודה הבאה של המדענים בתחום חקר החלל דרך חינוך לחלל ופרויקטים בקהילה ולעודד את הרחבת וצמיחת תעשיית החלל.

 

על אף גודלה הקטן, נתפסת מדינת ישראל בעולם מדינה מובילה מבחינה מדעית טכנולוגית בתחום החלל. ישראל היא המדינה השמינית בעולם שהצליחה לשגר ולהציב לוויינים בחלל. תעשיית החלל בישראל מונה כ-20 חברות בענפים של פיתוח וייצור לוויינים, הפעלת לוויינים, מכירת שירותי תקשורת וחישה מרחוק ומכירת ציוד קרקעי. לישראל יתרון יחסי בעיקר בתחומי החישה מרחוק ובפיתוח טכנולוגיות למיקרו-לוויינים ואמצעים לשיגורם.

 

הסוכנות פועלת מתוך תפיסה כי העיסוק בחלל אזרחי תורם לכלכלת ישראל, למיצוב מעמדה של ישראל בעולם ולרווחת התושבים בהיבטים של חקלאות, תקשורת, ניטור זיהומים סביבתיים ומחקר. נוסף להיבטים הללו, העיסוק בחלל תורם להשראה ולהנעת הדור הצעיר לעיסוק ועניין במדע.

 

בעקבות תוספת תקציב משמעותית שקיבל תחום החלל במשרד המדע והטכנולוגיה בשנת 2012, החלה הסוכנות לקדם תכנית חלל לאומית במטרה להרחיב את היתרון היחסי של ישראל ולהציב אותה בין חמש המדינות המובילות בעולם בחקר החלל ובניצולו.

 

לדף הפייסבוק של סוכנות החלל לחצו כאן

 

בעלי תפקידים ביחידה

שםמטהתפקיד   טלפון   דוא"ל  
מנחם קדרוןמנהל סוכנות החלל הישראלית
‎03-7649622
דואר אלקטרוני
אתי מנקררכזת לשכה בכירה
03-7649600
דואר אלקטרוני
אביטל מויאליועצת לקשרי חינוך וקהילה בסוכנות החלל הישראלית
03-7649600
דואר אלקטרוני
דניאל ברוקיועץ שיתופי פעולה בינלאומיים בסוכנות החלל הישראלית
03-7649600
דואר אלקטרוני
אביה כפרימנהל פרויקטים בסוכנות החלל הישראלית
03-7649600
דואר אלקטרוני
אביעד שמריהומנהל פרויקטים בסוכנות החלל הישראלית
03-7649600
דואר אלקטרוני
לחץ לגרסת הדפסהגרסת הדפסה
  
  
שתף/שמורשתף/שמור